ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ – Základní škola Dobřív

Mgr. Kateřina Pešková    peskova.katerina@zsdobriv.cz

Logopedický asistent

Gabriela Vnoučková   vnouckova.gabriela@zsdobriv.cz

Poradenské služby zajišťuje výchovný poradce, který spolupracuje s metodikem prevence, vedením školy, třídními učiteli a dalšími pedagogickými pracovníky, ale i všichni jmenovaní jednotlivě. Naše škola zajišťuje kdykoliv po předchozí domluvě, podle individuálních potřeb žáků a zákonných zástupců, následující školní poradenské služby:

• poradenství žákům v oblasti učební
  • poradenství zákonným zástupcům žáka v jeho výchově a vzdělávání
  • poradenství zákonným zástupcům s ohledem na očekávání a předpoklady žáků (ve spolupráci s třídním učitelem)
  • spolupráce se školskými poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum) a středisky výchovné péče při zajišťování poradenských služeb přesahujících kompetence školy
  • příprava podmínek pro integraci žáků se zdravotním postižením, zdravotním znevýhodněním ve škole, koordinace poskytování poradenských služeb těmto žákům školou a školskými poradenskými zařízeními a koordinace vzdělávacích opatření u těchto žáků
  • poradenství dětem zvlášť nadaným a talentovaným
  • poradenství při školní neúspěšnosti, postupy řešení neprospěchu a podpora žáků ve zlepšení, prevence neúspěchu
  • kariérové poradenství žákům i zákonným zástupcům
  • poskytování poradenství žákům/cizincům se zřetelem k jejich speciálním vzdělávacím potřebám

Naše základní škola monitoruje rizika sociálně patologických jevů pomocí různých nástrojů , pozorování, dohledy nad žáky, třídnické hodiny, komunikace s rodinou, dotazníků pro žáky a rodiče a při varovných signálech koordinuje postup výchovný poradce, svolává setkání s rodiči, konzultace s žáky a nabízí:

• poradenství při řešení a prevenci sociálně patologických jevů – rodině a žákovi
  • poradenství v obtížných životních situacích žákům, zákonným zástupcům žáka v souvislosti s výchovou dětí
  • aktivní spolupráce s rodinou v případě krizové intervence

Jako výchovný poradce působí Mgr. Kateřina Pešková

Jako metodik prevence působí Mgr. Lenka Hanzlíková

Konzultační hodiny  poradců a zákonných zástupců  ve středu od 13.00 do 15.00 hodin nebo po předchozí domluvě.

školní poradenské pracoviště.docx (17.18 kB)