Najdi Elektrosaura - do 22.2.2023

Najdi Elektrosaura - do 22.2.2023 1 Žáci plní úkol z Recyklohraní, který se zaměřuje na téma třídění a recyklace elektra. Je to výzva pro žáky, aby se pustili do pátrání po starých, nepoužívaných nebo nefunkčních elektrospotřebičích, které se bez užitku povalují v domácnostech.

Naším cílem je vést děti k přemýšlení nad vlastním chováním a nad tím, jak k vysloužilým elektrospotřebičům přistupují doma v jejich rodinách. Připomínáme, že vysloužilý elektrospotřebič nemusí nikde překážet a už vůbec to není nepotřebný odpad. Naopak – pokud ho předáme k recyklaci, poslouží nám jako zdroj cenných surovin. A čím dříve tak uděláme, tím lépe.

Aby úkol děti bavil, příběh je „zabalen“ do hledání Elektrosaura. Děti mají za úkol doma vyhledat a vyfotit nejstarší elektrospotřebič. Ve škole potom vybereme ten úplně nejstarší. Fotku zasílejte na email: druzina@zsdobriv.cz -         do 22. února. Děkujeme

Elektrosaurus.pdf (457.31 kB)

Vytvořeno: 26. 1. 2023