3. a 5. třída - výlet do loutkového muzea v Plzni

3. a 5. třída - výlet do loutkového muzea v Plzni

V pátek 14.6. jsme vyrazili do Plzně. Na náměstí je muzeí hned několik. My se vydali na program "Příběh na niti" v Muzeu loutek.

Seznámili jsme se s historií loutkářství. Již víme, co znamená kočovat s divadlem a poznali jsme loutky o kterých víme, že jsou staré 200 let. Měli jsme možnost poznat asi dvě nejznámější plzeňské loutky Spejbla a Hurvínka. Považte Spejblovi již bylo sto let a Hurvínek bude mít sto let za dva roky. Viděli jsme také překrásné dioráma Jiřího Trnky "Svatba u broučků". https://muzeum-loutek.cz/cs/akce/e-prezentace-svatba-u-broucku No a pak už náslodavolo třetí patro, pro nás nejzajímavější. Tak jsme si mohli vyzkoušet loutky z divadelních představení Divadla Alfa v Plzni a na závěr jsme se šli podívat do loutkového divadla, kde jsme si mohli vyzkoušet různé typy loutek.

Náš pobyt se uzavřel v loutkářské dílničce, kde jsme si všichni vyrobili loutku zvanou Náladovník. Výlet se nám moc líbil.

Datum vložení: 26. 6. 2024 11:46
Datum poslední aktualizace: 26. 6. 2024 11:59
Autor: Správce Webu