Základní škola DOBŘÍV, okres Rokycany

Vzdělávací program školy

"Neučíme se pro školu, ale pro život" (Seneca ml.)

Škola vychází ze zásad a cílů stanovených školským zákonem. Dává si za úkol vytvářet pro žáky bezpečné prostředí pro jejich všestranný rozvoj a společnými postupy podporovat u žáků získávání kompetencí uplatnitelných v životě s ohledem na individualitu, kterou díky malému počtu dětí můžeme dobře podchytit. Chceme využít s spojení jednotlivých ročníků ve třídách k rozvoji sociálního cítění a chování, k adekvátní komunikaci mezi dětmi a získávání celistvého pohledu na okolní svět.

Číst dále

Maškarní karneval

V pátek 15. března 2019 se sešlo v Dobřívě celkem 6 škol - ZŠ Veselá, Volduchy, Holoubkov, Kařez, Cheznovice a naše pořádající domovská škola a uspořádali jsme pro všechny maškarní karneval na téma: Cesta kolem světa. Pro děti vyly připraveny zajímavé úkoly, které plnili vybraní zástupci z jednotlivých škol. Klání bylo napínavé, ale na každého na konci čekala sladká odměna. Poděkování patří paní učitelkám z dobřívské školy za perfektní přípravu celé akce.

VÝUKA BRUSLENÍ

Během měsíce února a března jsme v rámci výuky bruslení jezdili na zimní stadion v Rokycanech. Opět jsme zdokonalili naše "bruslařské dovednosti".

VÝSLEDKY Voleb do školské rady

K 31. lednu 2019 byly vyhlášeny VOLBY do školské rady při ZŠ Dobřív. Z 65 kusů rozdaných lístků vráceno 49. Kandidáti a počty hlasů: Mgr. Iveta Mudrová: 38 hlasů Petra Bárová: 5 hlasů Květa Dvořáková: 27 hlasů Vlastimil Klír: 25 hlasů Do Školské rady zvoleni za zástupce rodičů: Mgr. Iveta Mudrová Květa Dvořáková

DNY OTEVŘENÉ VÝUKY NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Ve středu 20. února a 6. března 2019 bude škole otevřena veřejnosti v rámci Dnů otevřené výuky během dopoledního vyučování. Srdečně zveme k návštěvě školy.

24.01.2019

Pololetní a jarní prázdniny

1. února 2019 - pololetní prázdniny 4. - 8. února 2019 - jarní prázdniny Rodiče mohou využít přítomnost pedagogů v pátek 1. 2. 2019 ve škole během dopoledních hodin - individuální konzultace.

Česká má talent aneb TALENT MÁNIE - Ukaž co umíš

Všichni žáci školní družiny byli zapojeni, někteří se na chvíli stali porotou, moderátory, účinkujícími a důležitá byla i role diváka, která dodala celé akci příjemnou atmosféru. Diváci nejen, že účinkujícím fandili, ale dodávali jim odvahu a podporu a vždy jim poděkovali potleskem.

MAŠKARNÍ KARNEVAL malotřídních škol

V pátek 15. března 2019 proběhl Maškarní karneval v dobřívské sokolovně na téma: Cesta kolem světa.

VÝUKA BRUSLENÍ

V rámci tělesné výchovy proběhl výcvik bruslení - únor/březen 2019.